alasea

home

Ako občas niekoho naseriem


 V Japonsku frčí rozbíjanie bytov.

 Špecializovaná firma vám vo svojich priestoroch  zariadi byt podľa vašej chute a peňaženky, dá vám do ruky pekne veľkú a hlavne nabrúsenú sekeru, ktorou ho môžete v nasledujúcich minútach rozsekať na márne kúsky.

 Po dobre vykonanej práci vám prinesú chladivú minerálku, chutný toast a DVD so záznamom z vášho besnenia.    Vedzte, že len ozajstnému majstrovi sa podarí preťať sekretár jednou ranou a preto je vhodné svoj výkon po zhliadnutí záznamu prehodnotiť a v budúcnosti svoj štýl hit-the-secretar-and-go vyladiť.

Ak ste si v sprche predvídavo neodťali hadicu môžte sa dosýta osprchovať a spokojne odísť ako jeden vyrovnaný jedinec za nezvládnuteľným projektovým tímom, desiaty krát pripáleným sushi, či za dva roky rozrobenou plachetničkou v dva dni rozbitej fľaši.

 
 Na Slovensku to zatiaľ, hlavne z finančných dôvodov, zvládame svojpomocne vo vlastných bytoch. Rozdiel je v tom, že nám nikto neprinesie ani toastik ani minerálku. Zvyšok rodiny má žiaľ plné ruky práce.

Chápem, že je to nákladné, avšak aj protistresová pomôcka, ako napríklad miestnosti obložené čalúnením, by sa zišli na školách aj na pracoviskách. Miestnosť s gumenými stenami, prípadne  panákom v strede, na ktorého si môžte nasadiť fotku svojho blížneho, či úchylného suseda a potom ich mlátiť správne vyladenou bejzbolkou. Relax sa dostaví takmer okamžite a vy si už o malú chvíľku sadáte s úsmevom za svoj pracovný stôl.

/ Vtom, prichádza váš šéf, ktorý je zhodou okolností aj vašim úchylným susedom a ponižujúco vás kritizuje. O tri sekundy vám padá windows. Vchádzate do šéfovej kancelárie. Máte zvláštny pohľad a v rukách bejzbolku. /

Rozbíjanie vecí je skutočne uvoľňujúca záležitosť.

Včera bol celý deň fakt nahovno. Nízky tlak, dusno, drnčiace telefóny, hysterické tety, časová tieseň, geopatogénna zóna vo výťahu, zlé postavenie planét a mnoho iných objektívnych dôvodov, ktoré by mali byť jasným ospravedlnením môjho následného konania.

Celý deň som sa držala, zatínala zuby, pila veľa tekutín… a všetci v okolí prežili. Tety v autoškole to mali nahnuté, ale zvládli to. Aj tá hlúposť v autobuse prežila. Teraz neviem, či neľutovať.

 Väčšinou som úplne normálny cholerik a vždy najskôr rušiteľov slušne požiadam o kľud a pochopenie. Keby bol riaditeľ zakúpil tú gumenú miestnosť, mohli sme mať všetci pekný večer.

Žádné komentáře
 
WTF 08