alasea

zvieratko

Vyzerá to na ďalší klišoidný príbeh o Psovi môjho života.


 Napriek tomu si myslím, že treba hŕbu porozumenia na to, aby niekto dokázal čo i len pocítiť zodpovednosť za psa ako priateľa, nie za psa ako psa.

 To znamená, že takých úprimných príbehov o dôvere je málo. Niektoré sú podarené menej, iné viac, no dôležité je, čo sme získali. Väčšinou sú to drobné okamihy v živote, nič svetoborné, ak nerátam Lessie, ktorá vás možno zachránila z horiaceho domu.

 Možno práve to s nami robia psy. Učia nás ceniť si maličkosti tak, ako to dokážu ony. Preto to obetovanie ostatní ľudia nemôžu chápať.

 

 Kokeršpaniel v dnešnej dobe stráca potenciál byť úžasným psom. Je temperamentný a neposedný, verí v nás a rodí sa aby sa stal našim priateľom.

 Len nikdy nebude odovzdaný.

 

Mina.

 

 Vlastne si ku mne prišla celkom neplánovane. No možno sme to cítili. Vtedy, keď som vošla do obchodu a aj potom, že ja budem tá, ktorá oklame celú rodinu aj tých tiežchovateľov a unesie ťa domov. Nakoniec to až také dramatické nebolo, škoda.

  Dva červené psíky. Zaujala si ma práve ty, Minka. Bola si temperamentná a neposedná so škrabancom na drzej papuli. Tak ako dnes. Váhala som, pretože... Pretože to znamenalo Problém. Čosi ma ťahalo k tebe, až si bola v mojom náručí a tlkot tvojho srdca cez bundu tĺkol s mojím.

 Celé to bolo veľkým dobrodružstvom a tak je to už 4 roky. Keď sa cítim zle, neprídeš ku mne aby som si ťa vzala do náručia, ani ti nerozprávam o svojich problémoch. Nepotrebujeme to, sme spolu, či nám je veselo, alebo cítime žiaľ. Dokonca aj zbabelé sme rovnako. Milujem chvíle, keď sa môžeme tešiť. A kokeršpaniel sa snaží tešiť stále. Dodáva to energiu a pocit šťastia. Je neopakovateľný, dá sa zažiť iba raz, v tom okamihu.

 Vieš, že si pre mňa dôležitá? Že si mi obohatila život a že bez teba by bolo všetko pochmúrnejšie?

Dúfam, že ty si mi odpustila všetky chyby. Aj teraz ťa volám. Ty vieš, že pocit je večný. Asi je to pre ľudský život málo.

 
WTF 08