alasea

WTF

prirodzenosť


Príbeh možno poznáte...

Narcis sa utopil v studničke a vyrástol kvietok. No ja nechápem. Prečo sa utopil? Za čo bol bohmi potrestaný?

Vraj som narcis. No a čo? Som tým horšia. Súhlasím s tým, že narcis naozaj som, nemám dôvod to popierať. Nič na tom nie je zlé. Dokým sa neutopím aj ja.

Niesom až tak posadnutá sama sebou, iba trošinku. Nie som do seba zamilovaná, len často chodím okolo zrkadla. To sa podpíše na človeku. Pud sebazáchovy. Na tom ale tiež nie je nič zlé. Kým sa to pohybuje v zdravých medziach je to dokonca dobré a ostatný by si ešte aj mohli vziať príklad.

Jedno z Božích prikázaní hovorí o tom, že máme milovať blížneho svojho ako seba samého. Čo nám tým chce povedať? Že máme milovať seba tak, jako ostatných a ostatných tak jako milujeme seba. Že ak nemáme radi seba, nemôžeme mať ani ostatných? Nechcem tvrdiť, že ľudia ktorý sami seba zbožňujú, milujú aj ostatných viac, lebo to si trochu odporuje. Určite si ale viem predstaviť, že človek ktorý sa nenávidí nikoho milovať nebude.

Ak sa hovorí o narcizme, tak si väčšina predstaví krásneho človeka, ktorý sa obdivuje v zrkadle. Tak to ale nie je. Kde je povedané, že len pekní ľudia môžu byť narcisti? Rovnako dobre sa môžu páčiť sami sebe aj ľudia, ktorých by sme práve neoznačili za krásnych a už vôbec nie dokonalých. Podľa mňa, nie je žiaden človek škaredý.

čo je vlastne krása? Nič ju nevymedzuje. Estetika, ktorá sa zaoberá umením sa zaoberá aj škaredými vecami, nielen peknými. Nemáme nijaké meradlo na to, čo je pekné a čo škaredé a pritom je to základné delenie vecí. Zaľúbiť sa predsa nemôžeme len do chladnej tváre krásy.

Milujem divotance. Sú také prirodzené, ako človek sám. Smutné je, že niekto sa potrebuje divotanec naučiť, pertože dávno zabudol, aké je byť prirodzený.

Hm… učiť sa prirodzenosti.. slobode.. ľudia sú naozaj zvláštni.


Nefotím, iba kreslím a nechávam sa fotiť.

Žádné komentáře
 
WTF 08